Czytam Sobie – książki, które uczą czytać

0
528
Książki Czytam Sobie

Książki to wciąż podstawowe narzędzie do nauki czytania. Tym bardziej zalecane są dla maluchów, które bardzo szybko mogą uzależnić się od sprzętu elektronicznego. Specjalnie dla nich powstała seria książek Czytam Sobie. Te barwnie ilustrowane książki etapami wprowadzają w świat czytelnictwa. Seria istnieje na rynku od 10 lat i wciąż cieszy się popularnością. Dlaczego warto sięgnąć po te książki?

Książki Czytam Sobie, dlaczego warto je mieć w dziecięcej biblioteczce?

Różnie to bywa z początkowym czytaniem u dzieci. Jedne naturalnie sięgają po książeczkę, zainteresowane jej treścią i ilustracjami, inne trzeba do tego zachęcać. W każdym przypadku warto wspierać dziecięcy rozwój poznawczy. Seria Czytam Sobie to ponad 100 tytułów książek o różnorodnej tematyce, które potrafią zaciekawić najbardziej wybrednego małego czytelnika. Książki oznaczono trzema stopniami, kategorie te wskazują na poziom umiejętności czytania. To doskonała podpowiedź, od jakiej należy zacząć przygodę z czytaniem. Stworzone zostały na podstawie wskazań metodyków dla nauki czytania. Elementami, które wyróżniają serię, są:

  • piękne, barwne ilustracje,
  • ciekawa i dostosowana do możliwości dziecka treść,
  • różnorodność tematów,
  • zawarte pytania, które pomagają ocenić, w jakim stopniu dziecko czyta ze zrozumieniem,
  • dyplom i naklejki.

Wszystko to sprawia, że po książki Czytam Sobie chętnie sięgają dzieci, a dla rodziców, czy nauczycieli stanowią świetne wsparcie w nauczaniu czytania ze zrozumieniem.

Dlaczego warto czytać z dzieckiem?

Kiedy rodzic poświęca czas dziecku np. podczas wieczornego zasypiania połączonego z czytaniem na dobranoc, zaspokaja wówczas potrzeby emocjonalne pociechy. Tworzona więź, bezpieczeństwa i miłości, ułatwia i wspomaga rozwój w każdym aspekcie, również intelektualny. Wspólne czytanie rozwija koncentrację, wyobraźnię, słownictwo, myślenie, zachęca do samodzielnego czytania. Do tego niezbędne jest poczucie pewności siebie, które dziecko może zdobyć, stawiając pierwsze kroki z pomocą rodzica. W ten sposób również nabywa wiedzy ogólnej oraz rozwija własne zainteresowania, a książki z serii Czytam Sobie mogą być w tym bardzo przydatne. Oprócz wartości poznawczych wspólne czytanie to też frajda i zabawa, humorystyczne historie mogą bawić zarówno dziecko, jak i opiekuna. Istnieje szereg korzyści ze wspólnego czytania.

Seria Czytam Sobie powstała z myślą o potrzebach dzieci i rodziców we wspomaganiu nauki czytania. Daje możliwość stopniowego uczenia się czytania, zabawy oraz wspólnego spędzania czasu, tak potrzebnego w prawidłowym rozwoju dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here