Najlepsze prezent urodzinowe dla dziecka

0
972
prezent urodzinowy dla dziecka

Urodziny dziecka to zawsze wielka sprawa. Oczekiwane z niecierpliwością i wielką radością i nic w tym dziwnego, chyba każdy z nas uwielbiał te czas, kiedy otrzymywał mnóstwo prezentów, spotykał się ze swoimi przyjaciółmi czy rodziną i bawił się w najlepsze. Urodziny dla dziecka to nie tylko przyjemne wydarzenie, to też kolejny rok rozwoju na poziomie poznawczym, psychicznym i fizycznym.

A czy wiecie, że wasz prezent może również przyczynić się do nauki poznawania świata i doświadczania? Wszystko oczywiście zależy w jakim wieku jest dziecko i jakie potrzeby wynikają z jego rozwoju. O tym jakie najlepsze prezenty możecie podarować dzieciom w różnym przedziale wiekowym opiszemy w tym artykule.

Pierwsze urodziny to bardzo ważne wydarzenie, szczególnie, że od narodzin do roku zadziało się wiele szczególnie w rozwoju motoryki niemowlaka. Większość dzieci nauczyła się siadać, czołgać się, podciągać, aby wstać, a nawet stawiać już pierwsze kroki. Zaczynają powtarzać sylaby, wypowiadać pierwsze słowa, rozpoznawać przedmioty i podnosić.

Rocznym maluchom, mimo że jeszcze nie rozumieją zbyt wiele warto podarować prezent, który wesprze je w rozwoju ich umiejętności poruszania się czy mówienia. Zanim jednak podamy wam kilka przykładów zwróćmy uwagę na bardzo ważne kwestie.

Starsze dzieci posiadają już więcej umiejętności motorycznych. Samodzielnie chodzą, jedzą małe posiłki, podnoszą przedmioty. Wypowiadają pierwsze pełne zdania. Ich ciekawość świata jest ogromna, cały czas poznają wszystko co je otacza i są tym bardzo zachwycone. W tym przypadku warto podarować prezent umożliwiający poznawanie kształtów, dopasowujących elementy do siebie, pokazujący świat i uczący podstawowych wartości.

Jakość

Sprawdźcie czy produkty, które chcecie wręczyć dziecku, bez względu na wiek jest wykonane z wysokiej jakości produktów, które nie zaszkodzą zdrowiu. Wiele z nich maluch będzie brał do buzi, więc wszelkie zabawki pomalowane farmą nieznanego pochodzenia tak dalej należy wykluczyć.

Bezpieczeństwo

Zwróćcie uwagę czy produkty, które kupujecie posiadają certyfikaty świadczące o jakości i bezpieczeństwie. Wiele z nich podczas zabawy może zostać uszkodzonych, a co za tym idzie mogą skaleczyć dziecko, jeżeli nie są poprawnie wykonane. Przedmioty wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak drewno lub wytrzymały plastik to dobra opcja.

Co wybrać?

Do 3 roku życia:

Zabawki do ciągnięcia i pchania

Zabawki do pchania pomogą w budowaniu siły i koordynacji u dziecka, które są niezbędne w pierwszych latach życia. Wózeczki z urozmaiceniami, jak muzyka, klocki czy ruchome elementy mogą sprawić, że dane zabawki sprawdzą się i wśród starczych.

Gdy dzieci zacną już chodzić bez wsparcia, możecie poszukać zabawek służących do ciągnięcia. Te wciągające zabawki uczą małe dzieci patrzenia do tyłu podczas poruszania się, co pomaga poprawić równowagę i budować pewność siebie.

Powyżej 3 roku życia:

Klocki

Dla trzylatka nie ma problemu nie do rozwiązania, dlatego wszelkie klocki z możliwością budowy czy łamigłówki z dopasowaniem do siebie kształtów to świetne rozwiązanie.
Pacynki, stroje do przebierania się

Na tym etapie dziecko bardzo chętnie samo opowiada rodzicom historyjki z książeczek lub opowiada własne. Możliwość stworzenia przedstawienia z pacynek lub przebrania się za jakąś ostać jest świetną możliwością na rozwój wyobraźni i kreatywności.
Książeczki

Ten prezent jest idealny dla każdego, bez względu na wiek. Książeczki uczą, pobudzają wyobraźnię i cieszą.

Czterolatki to dzieci, które zaczynają chodzić do przedszkola. Tam mają dostęp do wielu zabawek i narzędzi umożliwiających im rozwój. Poszukując najlepszego prezentu dla dziecka warto zapytać rodziców lub samego zainteresowanego, ponieważ maluchy w tym wieku już same potrafią określić co potrzebują na podstawie obserwacji.

Dobrym podarunkiem dla przedszkolaka czy już ucznia są przedmioty, które pobudzą ich zainteresowanie. Większość dzieci w tym wieku dużo rysuje, a więc duży zestaw kredek we wszystkich możliwych kolorach może być świetnym rozwiązaniem.

Oprócz tego:

Przytulanki – niezawodny prezent od lat. Przytulanki dają poczucie bezpieczeństwa, są miłe w dotyku i są też miły dodatkiem do zabawy dzieci.

Najpiękniejszym prezentem dla obdarowującego jest radość dziecka. Decydując się na kupno zastanówcie się co to może wnieść do jego ż

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here