Bawełna organiczna w ubrankach dla dzieci – skąd ta moda?

0
602
Bawełna organiczna w ubrankach dla dzieci

Z pewnością każda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego wybiera produkty najwyższej jakości. W ostatnim czasie ubranka dla dzieci z bawełny ekologicznej reklamowane są jako najlepsze i najbezpieczniejsze dla maluchów. Czy jest to jednak prawda? Zachęcamy do zapoznania się z treścią naszego artykułu, w której wyjaśniliśmy czym jest bawełna organiczna, jakie są jej zalety oraz czy warto kupować ubranka dla dzieci wykonanego z tego materiału.

Z pewnością każda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego wybiera produkty najwyższej jakości. W ostatnim czasie ubranka dla dzieci z bawełny ekologicznej reklamowane są jako najlepsze i najbezpieczniejsze dla maluchów. Czy jest to jednak prawda? Zachęcamy do zapoznania się z treścią naszego artykułu, w której wyjaśniliśmy czym jest bawełna organiczna, jakie są jej zalety oraz czy warto kupować ubranka dla dzieci wykonanego z tego materiału. 

Czym jest bawełna organiczna?

Bawełna organiczna jest to bawełna hodowana i produkowana w konkretny sposób. Do jej uprawy nie używa się żadnych agresywnych środków ochrony roślin, pestycydów, herbicydów i nasion modyfikowanych genetycznie. Natomiast aby ochronić tę roślinę przed szkodnikami i chorobami stosuje się naturalne środki ochrony roślin takie jak czosnek, kwas cytrynowy czy wyciągi roślinne oraz naturalne nawozy, na przykład obornik. Bawełna organiczna jest zbierana ręcznie w sposób tradycyjny – bez użycia maszyn, dzięki czemu jest ona nad wyraz czysta. Sprawia to, że nie trzeba jej dodatkowo oczyszczać przez środki chemiczne. W przeciwieństwie do bawełny tradycyjnej, która jest barwiona przez środki chemiczne oraz poddawana działaniu środków uszlachetniających, jej organiczna siostra nie wymaga takich zabiegów, a jej barwienie odbywa się z zastosowaniem naturalnych środków jak chociażby mieszanki glin. Dzięki temu bawełna organiczna to ekologiczny produkt, którego zarówno jakość, jak i odporność włókien jest wysoka.

Jakie są zalety, a jakie wady bawełny organicznej? 

Kluczową zaletą bawełny organicznej jest brak używania ciężkich chemikaliów do uprawy oraz produkcji tego materiału. Sprawia to, że ubrania wykonane z tego materiału są odpowiednie dla alergików oraz noworodków, ponieważ materiał ten nie uczula ani nie podrażnia skóry. Bawełna produkowana w ekologiczny sposób jest także bardziej delikatna i miękka od zwykłej bawełny. Nie da się ukryć, że ubranka dziecięce wymagają częstego prania, wiele ubrań, wykonanych z konwencjonalnej bawełny może się na skutek tego zmechacić lub zniszczyć, niemniej jednak ubranka z bawełny ekologicznej nawet pomimo częstego prania nie tracą ani swoich właściwości – ani formy, ani koloru

Wadą bawełny organicznej jest niewątpliwie jej cena, aczkolwiek normalne jest, że za tak wysoką jakość trzeba zapłacić więcej. Jak już wiesz z powyższej części materiału – bawełna produkowana w sposób ekologiczny jest barwiona i bielona naturalnie. W związku z czym jedyne kolory ubrań wykonanych z tego materiału, jakie możemy znaleźć na rynku to biały, ecu, beżowy, koloru kawy z mlekiem, a także kolor oliwkowy. Występuje tu więc ograniczony wybór możliwych kolorów ubranek, co dla wielu matek jest dużym minusem.

Kiedy kupować ubranka z bawełny organicznej?

Ubranka wykonane z bawełny organicznej, dzięki swojej delikatności i właściwościom antyalergicznym są wręcz perfekcyjnym wyborem dla nowonarodzonych dzieci. Kupując takie ubrania stawiasz na to co najlepsze i najdelikatniejsze dla twojego dziecka. Bezpieczeństwo i zdrowie maluszków jest bezcenne, a ty wybierając ekologiczne produkty zapewniasz dziecku zdrowy start w życie. Takie produkty warto również kupować starszym dzieciom, szczególnie jeżeli w Twojej rodzinie występowały uczulenia czy alergie. Ponadto zarówno dzieci, jak i osoby zmagające się z atopowym zapaleniem skóry powinny bezwzględnie ubierać się w ubrania wykonane z bawełny organicznej. Dodatkowo jeśli jesteś osobą dla której ważne jest środowisko i czujesz się za nie odpowiedzialny, a także nie chcesz, aby noszone przez Ciebie i Twoją rodzinę ubrania powstawały w wyniku pracy dzieci i wyzysku robotników, to odzież wykonana z bawełny organicznej jest czymś dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here