Czy fotelik Joie Verso 0-36 kg jest bezpieczny?

0
749

Jeden fotelik, który posłuży od urodzenia, aż do około 12 roku życia? To brzmi co najmniej niedorzecznie, a jednak, jest możliwe do zrealizowania. Marka Joie Verso po raz kolejny udowodniła, jak bardzo liczy się z potrzebami rodziców stawiających na praktyczność. I z myślą o nich zaprojektowała fotelik, który jako jeden z niewielu oferuje możliwość przewożenia dziecka od urodzenia, aż do uzyskania przez nie wagi 36 kg. A zatem, świetnie sprawdzi się zarówno u noworodka, niemowlaka, jak i starszaka! Czy jednak tak uniwersalna konstrukcja należycie spełni wymagania względem komfortu i bezpieczeństwa?

Tyłem czy przodem do kierunku jazdy? Wybierz sam!

Z całą pewnością można rzec, że fotelik Joie Verso jest w stanie zapewnić maksymalną ochronę każdemu dziecku – niezależnie od jego wieku czy wagi. Przemawia za tym chociażby możliwość przewożenia tyłem do kierunku jazdy (aż do osiągnięcia 18 kg), co oczywiście w dużym stopniu wpływa na bezpieczeństwo malucha. Nie tylko zmniejsza prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń podczas zderzenia czołowego, ale również równomiernie rozkłada wszelkie przeciążenia. A jeśli malec z jakichś powodów będzie źle znosił jazdę tyłem do kierunku jazdy, w każdej chwili można obrócić fotelik Joie Verso przodem, przy czym należy pamiętać, że taki sposób przewożenia jest zalecany dla dzieci mających co najmniej 15 kg.

Innowacyjne rozwiązania

Obecność dodatkowych wzmocnień sprawia, że fotelik Joie Verso oferuje jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. Zastosowany system Guard Surrond Safety skutecznie pochłania energię uderzenia, przez co zapewnia lepszą ochronę głowy, bioder i ciała dziecka. Zwłaszcza podczas zderzeń bocznych. Do tego 5-stopniowe pasy bezpieczeństwa, które swobodnie można wyregulować razem z zagłówkiem i dociągnąć jedną ręką sprawiają, że fotelik gwarantuje doskonałą ochronę – zarówno noworodkowi, jak i starszakowi.

Możliwość regulacji

Wielu osobom wydaje się, że tak szeroki zakres wagowy fotelika Joie Verso nie ma nic wspólnego z komfortem i wygodą jazdy. Nic bardziej mylnego! Nie byłoby to możliwe, gdyby nie starannie przemyślany projekt, który obejmuje m.in. możliwość zmiany kąta nachylenia oparcia. W praktyce oznacza to, że rodzic ma do dyspozycji dwie pozycje przy ustawieniu tyłem oraz cztery pozycje do jazdy przodem, które zezwolą maluszkowi na swobodne poznawanie świata, jak również przyjemną drzemkę.

Do tego dochodzi aż 10-stopniowa regulacja zagłówka. Wszystko po to, aby znajdował się na odpowiedniej wysokości, tym samym zapewniając dziecku wygodę i bezpieczeństwo jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here