Pakowanie prezentu – kreatywne pomysły i inspiracje

0
944
akcesoria do pakowania prezentu
fot. Pexels.com

Wybranie i kupienie prezentu to nie wszystko. Warto również pomyśleć o sposobie zapakowania. Często ładnie zapakowany prezent budzi jeszcze większą radość u obdarowanej osoby. Więc jeśli masz chwilę i chcesz zabłysnąć sposobem zapakowania prezentu, podpowiemy Ci jak to zrobić! 

Od czego zacząć?

Z doświadczenia wiemy, że zdecydowanie łatwiej jest najpierw wybrać prezent, a dopiero potem planować sposób jego zaplanowania. Nie kupuj wcześniej torebek, pudełek i papierów pakowych, ponieważ koncepcja dotycząca prezentu może się jeszcze zmienić. A jak wiadomo, nie każdy prezent jesteśmy w stanie zapakować w ten sam sposób. Więc jeśli wybrałeś już prezent, możesz zacząć rozglądać się za produktami potrzebnymi do jego spakowania. Pamiętaj, że nie musisz wydawać masy pieniędzy na rzeczy do pakowania prezentów, by osiągnąć oszałamiający efekt. Przy odrobinie zdolności manualnych i po poświęceniu czasu, możesz wyczarować pięknie wyglądający prezent niskim kosztem. Czasami wystarczy kawałek wstążki, szary papier pakowy i marker by stworzyć małę arcydzieło prezentowe 🙂 Nigdy nie czekaj z pakowaniem prezentu do ostatniej chwili. Gdy będziesz mieć trochę więcej czasu i zrobić to na spokojnie  efekt będzie bardziej zadowalający. Oczywiście istnieje wiele ciekawych sposobów pakowania prezentów. Przedstawimy Ci kilka z nich.

Torby prezentowe

Spakowanie prezentu w torebkę prezentową jest najprostszym i najszybszym sposobem. Niestety wydaje się on być bardzo nudny i oklepany. Nie musisz włożyć w to ani trochę wysiłku. Dlatego jeśli naprawdę nie masz innego pomysłu, niż torebka prezentowa, postaraj się chociaż dodać do niej coś od siebie. Możesz ją własnoręcznie ozdobić, udekorować kokardami, czy naklejkami do prezentów. Tak naprawdę, ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Najlepsze do ozdabiania są torebki prezentowe wykonane z szarego papieru. Można na nich łatwo coś napisać i przykleić.

Pudełko na prezent

To również prosty sposób na spakowanie prezentu. W sklepach z artykułami papierniczymi na pewno znajdziesz duży wybór ozdobnych pudełek, w które można włożyć podarunek. Różnią się kształtem, wielkością i wzorami. Ułatwi Ci to wybranie idealnie pasującego pudełka. Ale co zrobić, żeby dodać takiemu prezentowi coś od siebie? Możesz zadbać o wypełnienie takiego pudełeczka. Miękki materiał, kolorowy papier, celofan lub inne wypełnienie, zabezpieczy produkt schowany w pudełku przed uszkodzeniem, a także spowoduje, że prezent będzie bardziej efektowny. Pudełko prezentowe możesz również owinąć wstążką i przyczepić do niego ozdobną kokardę.

pakowanie prezentu
fot. Pixabay.com

Papier pakowy

W sklepach z tego typu artykułami znajdziesz ogromny wybór papierów do pakowania prezentów. Są papiery jednokolorowe, gładkie, wzorzyste. Są również takie, które są przeznaczone typowo dla dzieci. Poza wzorami, papiery różnią się grubością, fakturą i efektem wykończeniowym. Pamiętaj, że im papier jest grubszy i mniej błyszczący tym łatwiej będzie Ci coś w niego zapakować. Ciekawym rozwiązaniem jest pakowanie prezentów w szary papier pakowy. Ładnie prezentują się również prezenty zapakowane w czarny, matowy papier i podpisane białym markerem. Oczywiście podarunek zapakowany w papier możesz dowolnie ozdobić i udekorować, chociażby kokardą.

Prezenty trudne do spakowania

Mimo że niektóre produkty, takie jak butelki, przedmioty o nieregularnych kształtach, czy rzeczy wykonane z materiału jest niezwykle ciężko spakować, istnieją patenty, które Ci w tym pomogą! Możesz wykorzystać na przykład zwykły karton, który wypełnisz papierem lub bibułą. Do środka włóż prezent, a karton owiń papierem pakowym. Jeśli nie masz pod ręką kartonu, możesz również taki trudny do zapakowania prezent owinąć celofanem i stworzyć efekt bombki. Wystarczy, że na górze przewiążesz taki prezent kokardą i też będzie prezentować się świetnie.

Akcesoria, które mogą być przydatne do pakowania prezentów:

  • nożyczki,
  • taśma klejąca,
  • wstążki, kokardki samoprzylepne,
  • markery, kredki, kolorowe mazaki,
  • papier do pakowania, celofan, bibuła,
  • naklejki,
  • sznurek, włóczka,
  • brokat, cekiny

Prawda jest taka, że sposób zapakowania prezentu zależy jedynie od Ciebie i Twojej kreatywności. Powyższe propozycje mogą być dla Ciebie jedynie inspiracjami i bardzo możliwe, że samodzielnie wpadniesz na jeszcze lepszy pomysł. Powodzenia!

spakowane prezenty
fot. Pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here