Makijaż brwi – jak dobrać kształt i jakie kosmetyki kupić?

0
1050
makijaż oczu i brwi
fot. Pexels.com

Idealnie podkreślone kontury twarzy, dobrze dobrany podkład, puder spełniający swoje zadanie to nie wszystko. Do perfekcyjnego makijażu brakuje Ci jeszcze pomalowanych oczu i brwi. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z makijażem, bardzo możliwe, że zastanawiasz się jakie produkty będą Ci potrzebne do malowania brwi i jak nadać im idealny kształt. Warto zainwestować w kilka dobrej jakości produktów, które zapewnią wspaniały efekt.

Kształt brwi a kształt twarzy

Dobrze dobrany kształt brwi do kształtu twarzy to bardzo ważna kwestia. Idealne brwi stanowią doskonałe dopełnienie całego makijażu. Dlatego nie można ich pomijać. Przede wszystkim istotne jest by brwi pasowały do całości. Możesz oczywiście udać się do kosmetyczki, która nada odpowiedni kształt Twoim brwiom ale możesz również spróbować zrobić to sama. Odpowiednio pomalowane brwi są w stanie zdziałać cuda. Mogą na przykład optycznie zmniejszyć duże czoło, złagodzić ostre rysy twarzy, wyszczuplić ją i odwrócić uwagę od jej mankamentów. Zanim jednak przejdziesz do regulowania brwi i depilacji niechcianych włosków, dobrze to przemyśl. Pamiętaj, że tego zabiegu nie da się cofnąć. Kształt brwi zawsze dopasowuj do swojego kształtu twarzy. Dlatego stań przed lustrem i dobrze się sobie przyjrzyj, dzięki temu będziesz w stanie określić jaki kształt twarzy posiadasz.

Jak wyznaczyć początek i koniec brwi oraz wzniesienie łuku

Do określenia tego będziesz potrzebowała lustro i ołówek. Stań przed lustrem, najlepiej zrobić to przy dziennym oświetleniu, gdy wszystko dobrze widać. Jeden koniec ołówka przyłóż do skrzydełka nosa, drugim będziesz przesuwać przy brwiach.

Początek brwi powinien znajdować się w miejscu gdzie znajduje się linia prowadzona od nosa i wewnętrzny kącik oka. Koniec brwi wyznaczysz prowadząc ołówek od nosa, przez zewnętrzny koniec oka. Najwyższy punkt brwi, czyli wzniesienie łuku powinien być poprowadzony ołówkiem od nosa przez źrenicę. Malując brwi pamiętaj, że wewnątrz powinny być najgrubsze i stopniowo się zwężać ku końcowi. Możesz nadać jej taki kształt wyrywając włoski pęsetą. Jednak uważaj, by nie wyrwać za dużo włosów. Brwi nie powinny być zbyt cienkie, więc wyrywaj jedynie pojedyncze włoski, które wystają poza naturalną linię Twoich brwi.

Dobór kształtu brwi

  1. Twarz owalna – do takiego kształtu twarzy stosunkowo łatwo będzie Ci dobrać kształt brwi. Powinny być w miarę naturalne i wyraźnie zwężać się na końcach.
  2. Twarz okrągła –  aby ją optycznie wysmuklić i wydłużyć brwi powinny układać się w delikatny trójkąt. W tym przypadku powinnaś wyznaczyć ostre wzniesienie łuku, od którego brew wyraźnie opada.
  3. Twarz kwadratowa – brwi powinny być łagodne i subtelne oraz nie powinny mieć ostrych kantów.
  4. Twarz podłużna – dobrze jest ją optycznie skrócić. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się gęste i w miarę proste brwi, bez wyraźnego wzniesienia łuku.
  5. Twarz trójkątna – w tym przypadku najszerszym punktem jest czoło, które chcemy optyczne zwęzić. Najlepiej przybliżyć do siebie brwi i zagęścić je makijażem, a ich końce delikatnie unieść.
szczoteczka do brwi
fot. Pexels.com

Makijaż brwi

Bardzo często zdarza się tak, że brwi naturalnie nie są piękne, gęste i równe. Na szczęście istnieje wiele kosmetyków i produktów, które pozwolą na osiągnięcie idealnych brwi. Na początku makijaż brwi będzie wymagać od Ciebie skupienia, ale z upływem czasu będzie wychodziło Ci to coraz lepiej.

Przed pomalowaniem brwi dobrze jest pozbyć się niechcianych włosków. Upewnij się, czy nie wyrosły pomiędzy brwiami, pod nimi i nad nimi. Włoski łatwo usuniesz przy pomocy pęsety. Jednak uważaj, zbyt cienkie brwi już dawno wyszły z mody, a teraz na czasie są brwi gęste i dość szerokie, dlatego nie warto wyrywać zbyt wielu włosków. Gdy brwi będą już wyregulowane, należy pomyśleć o ich kolorze. Jeśli nie chcesz malować ich na co dzień, możesz użyć henny, która nada im odpowiedni kolor na kilka tygodni. Ważne jest, żeby dobierać hennę jak najbardziej zbliżoną kolorystycznie do naturalnego koloru włosów. Jeśli jednak nie chcesz stosować henny, istnieje kilka produktów do makijażu, które pozwolą Ci idealnie podkreślić brwi.

Kredki i cienie do brwi

Te produkty będą idealne dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z makijażem brwi. Są zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze niż pomady i żele do stylizacji brwi. Pamiętaj o podstawowej zasadzie, czyli o doborze odpowiedniego koloru produktów. Kredką delikatnie podkreśl kontury brwi. Zaznacz dolną i górną linię. Całość możesz wypełnić specjalnym cieniem do brwi. Na koniec dokładnie wyczesz brwi specjalną szczoteczką, tak by kosmetyki się ze sobą połączyły i stworzyły makijaż idealny.

Pomady do brwi

Pomady są zdecydowanie trudniejsze w obsłudze niż kredki i cienie. Ich aplikacja wymaga precyzji i doświadczenia. Także radzimy wykonać kilka prób, zanim zaczniesz malować brwi pomadą przed wyjściem. Do tego produktu bardzo często dołączony jest specjalny pędzelek, który umożliwi Ci aplikację. Podkreśl nim dolną i górną krawędź brwi, a następnie postaraj się wypełnić je delikatnymi pociągnięciami „dorysowując włoski”.

Mamy nadzieję, że ten artykuł chociaż w niewielkim stopniu podpowiedział Ci jak troszczyć się o Twoje brwi i jak je malować, żeby zawsze wyglądały perfekcyjnie. Pamiętaj, że dobrze pomalowane i wyregulowane brwi to nie tylko kwestia estetyczna, ale również mają duży wpływ na kształt i wygląd całej twarzy. Nie bój się eksperymentować i wypróbuj różne kosmetyki do makijażu brwi, sama dojdziesz do tego, który jest dla Ciebie najlepszy. 

idealny kształt brwi
fot. Pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here