Pościel jako dekoracja pokoju

0
659
Pościel jako dekoracja pokoju

W dziecięcym pokoju musi znaleźć się miejsce na zabawę, naukę oraz odpoczynek, ponieważ najczęściej jest to przestrzeń o niezbyt dużym metrażu, zazwyczaj nie ma już miejsca na okazałe dekoracje takiego wnętrza. Jak potwierdzają projektanci, którzy zajmują się aranżacją domowej przestrzeni dla najmłodszych, dobrze jest stawiać na ozdoby w pełni praktyczne, wykorzystywane podczas codziennego użytkowania. Sprawdź, jak stworzyć kolorowy, ale jednocześnie w pełni funkcjonalny pokoik dziecięcy. 

Na jakie dekoracje w pokoju dziecięcym warto stawiać?

Kolorowe ściany, ale o niezbyt intensywnych barwach, obrazki na ścianach, plakaty, grafiki w ozdobnych ramach, naklejki 3D na ściany, to tylko niektóre z pomysłów na udekorowanie klasycznego pokoju dziecka, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Pamiętaj, że główną dekoracją dziecięcego raju będą zawsze zabawki, natomiast zawsze dobrze jest zapewnić w kąciku zabaw względny ład i porządek. 

Dekoracyjne mogą być również same meble. Kolorowa szafa czy łóżko w kształcie samochodu albo zamku królewny, to marzenie niejednego dziecka. Decydując się na takie wyposażenie pokoju malucha, należy zwracać szczególną uwagę na dobrą jakość. Najlepiej sprawdzają się meble z naturalnego drewna, malowane ekologiczną, nietoksyczną farbą. 

Dekoracje w pełni użytkowe w pokoju dziecka

Wyżej wymienione dekoracje to jeszcze nie wszystkie elementy, jakie można z powodzeniem zastosować w pokoju dziecka, aby wnętrze stało się przytulne i atrakcyjne dla jego użytkownika. 

Szczególną uwagę zawsze warto zwrócić na strefę snu i relaksu w dziecięcym pokoiku. Z jednej strony nie powinna zbyt rozpraszać malucha, z drugiej jednak nie może być szara i smutna. Dobrym zabiegiem jest wykorzystanie kolorowej pościeli w dziecięcym łóżeczku. Na https://nyks.pl/posciel/dla-dzieci/100×160 znajdziesz szeroki wybór pościeli według rozmiarów, kolorów i wzorów, które idealnie dopasujesz wedle własnego gustu oraz zastosowanej aranżacji w pokoju dziecka. Pamiętaj tylko, że chociaż zawsze pod uwagę bierze się kolorystykę czy wzory kołder i poduszek, to uwzględniać warto również materiał, z jakiego wyprodukowano pościel. Najlepiej sprawdza się bawełna z atestem, bawełna organiczna oraz wszelkie materiały antyalergiczne i ekologiczne. Pozwól dziecku wybrać wzór pościeli samodzielnie, na pewno zdecyduje się na dekory z wizerunkiem ulubionego bohatera z bajki. 

Co istotne, kolorowa pościel w dziecięcym łóżku jest nie tylko dekoracją całego pokoju. Wpływa również kojąco na sen dziecka i ułatwia zasypianie. Sprawia również, że maluch nie wybudza się w nocy i nie zakłóca snu pozostałym domownikom. Aby jednak tak było, musisz postawić na pościel najlepszej jakości. Pościel nie powinna przegrzewać ani wychładzać. Jej rozmiar ma być odpowiednio dobrana do wymiarów łóżka. Wkłady nie mogą być zbyt ciężkie, ale te za lekkie mogą powodować zsuwanie albo nawet spadanie z łóżka. Jak widać, wybór dobrej pościeli wcale nie jest prosty, ale jest jak najbardziej możliwy, jeśli tylko wybierzesz najlepszego producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here