Przysmaki w diecie kota – najważniejsze porady żywieniowe

0
521
Przysmaki w diecie kota - najważniejsze porady żywieniowe

Przysmaki to produkty spożywcze stosowane przez niemal wszystkich kocich opiekunów. Oprócz karmy stosowanej na co dzień – mokrej jak i suchej – warto dostarczyć swemu kotu także dodatkowych atrakcji smakowych. Przysmaki pełnią rozmaite ważne funkcje – nie tylko stanowią urozmaicenie diety dla Twojego kota, ale również uzupełniają jego zapotrzebowanie na mikroelementy i inne ważne składniki. Ponadto, kocie przysmaki wykorzystywane są do gier i zabaw z kotem, trenowania i uczenia go nowych sztuczek. Poniżej dokonujemy krótkiego przeglądu tematu kocich przysmaków – dowiesz się jakie produkty warto wybrać, by Twój kot poczuł się dopieszczony. 

Przysmaki dla kocich niejadków i obżartuchów

Koty mają swoje zupełnie indywidualne preferencje kulinarne. Wie o tym każdy koci opiekun. Zwierzaki te chętnie sięgają po swoje ulubione smakołyki, które mogą dla nich stanowić olbrzymią motywację, skłaniającą do wykonania czynności w innym wypadku niemożliwych. Kocie przysmaki są wykorzystywane także do rozpieszczania i dogadzania kocim pupilom, do uzupełniania ich diety oraz w celu zatroszczenia się o wybrane parametry lub aspekty zdrowotne kota. Znajdziesz zarówno przysmaki witaminowe, jak i te dedykowane dla puszystego futra lub zdrowych zębów.

Kocie przysmaki najlepiej jest podawać niezależnie od posiłków. Wielu kocich opiekunów wykorzystuje je do zabawy ze swoim kotem, jako nagrodę za wykonaną czynność lub sztukę. Kocie przysmaki można więc wykorzystywać w treningu kota, w formie nagrody oraz jako finalizację udanej zabawy. 

Rodzaje dostępnych kocich przysmaków

Wśród dostępnych produktów znajdziesz przynajmniej kilka kategorii kocich przysmaków. Warto jednak podkreślić, że z każdym rokiem przybywa nowych rozwiązań, które mają przyciągnąć uwagę kota, zaspokoić jego podniebienie oraz uzupełnić jego dietę. Poszukiwanie idealne kociego przysmaku warto więc rozpocząć od przetestowania kilku różnych opcji i obserwacji preferencji swojego kota.

Po jakie przysmaki warto sięgać? Przede wszystkim te wykonane z naturalnych składników – zdrowych i polecanych przez weterynarzy. Przysmaki naturalne są zdrowe, a w ich składzie znajduje się przede wszystkim mięso – czyli źródło ważne białka zwierzęcego. Warto unikać przysmaków, w których składzie znalazły się niepotrzebne dodatki zapychające – takie jak zboża w różnej formie. 

Przysmaki suszone to również chętnie wybierane grupy produktów. Zostały one poddane prostej metodzie konserwacji, która nie niszczy składników odżywczych. Dzięki temu są one łatwo i szybko wchłaniane przez koci organizm. Przysmaki suszone są źródłem białka oraz w niewielkim stopniu dostarczają Twojemu kotu tłuszczy. Do popularnych przysmaków suszonych należą smakowite chrupki dla kotów, które można kupić w wersji wzbogaconej o wybrane mikroelementy. 

Przysmaki liofilizowane to przekąski pozbawione wody, a dzięki temu bardzo intensywne w smaku i zapachu. Przysmaki liofilizowane należy dobierać pod kątem preferencji konkretnego kota, gdyż nie u każdego osobnika ten przysmak spotka się z akceptacją. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych form produkcji, w przysmakach liofilizowanych znajdują się składniki odżywcze obecne w surowcach. Ich dodatkową zaletą jest długi czas przydatności do spożycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here