Spinki do mankietów męskie – co musisz wiedzieć?

0
609
Spinki do mankietów męskie

Choć jest to nieco przykurzony element ubioru – spinki do mankietów wciąż mają swoich zwolenników i stanowią wyraz prawdziwej elegancji. Skąd się wzięły te dystyngowane dodatki w naszych strojach? Jakie propozycje mamy do wyboru współcześnie?

Jaka jest historia spinek do mankietów?

Podstawową rolą, jaką grają w ubiorze spinki do mankietów męskie, jest łączenie ze sobą rozchodzących się końcówek mankietów eleganckiej koszuli. Tak, oczywiście w dzisiejszych czasach swoją funkcję świetnie pełnią rozmaitego typu guziki, haftki lub napy, jednak w dawnych czasach nie znano takich rozwiązań, a produkcja maszynowa drobnych elementów nie była możliwa. Jak zatem doszło do spopularyzowania tego rozwiązania?

Podobno mniej więcej do XVIII w. męskie rękawy koszul były zawiązywane za pomocą różnych wstążek. Jako że był to ubiór elegancki, w którym nie wypadało podwijać rękawów – symbolizowały prestiż i szyk. Poprawne związanie końcówek taśmy nie było możliwe po założeniu koszuli, dlatego też wymagało pomocy drugiej osoby – na przykład członka służby. 

Stylowy prezent dla eleganta

Jeśli nie mamy pomysłu na wyjątkowy prezent dla bliskiego mężczyzny, być może sprawdzą się w tym celu właśnie spinki do mankietów. Mnogość wyboru pozwala na doskonałe wpasowanie podarunku w gust osoby obdarowywanej. Jeżeli jest to na przykład osoba kochająca podróże – na pewno zachwycą ją spinki w kształcie małych kompasów, a fan majsterkowania doceni geometryczne kółeczka przypominające modułowe koła zębate.

Rozmaite propozycje spinek do mankietów otwierają szerokie spektrum możliwości. Mężczyzna, ubierający się na co dzień minimalistycznym stylu normcore, z pewnością wybrałby dyskretne, nierzucające się w oczy geometryczne wersje spinek do koszuli, które wyglądają niezwykle subtelnie. Z kolei artysta o eklektycznym stylu prawdopodobnie pragnąłby raczej czegoś wyjątkowego i nieco awangardowego, być może nawet dwóch różnych spinek na każdym z mankietów.

Rodzaje spinek do mankietów

Tak jak w przypadku innych rodzajów biżuterii, również spinki do mankietów mogą być wykonane z rozmaitego gatunku tworzywa. Z reguły wybierane są metale szlachetne, takie jak srebro czy złoto w różnych kolorach, które nigdy się nie starzeją i posłużą nam na lata. Oprócz nich popularne są także spinki stalowe lub mosiężne. 

Wybór kruszcu nie musi oczywiście jednoznacznie definiować designu – poza klasyczną bazą mamy jeszcze opcje w postaci stylowych kamieni o różnych kształtach, takich jak bursztynowe oczka, wykończenie z onyksu lub dodatek wykonany z masy perłowej. Akcesoria powinny idealnie współgrać z charakterem, stylem i kolorystyką – zarówno stroju, jak i osoby, która zamierza je nosić.

Jak widać, oferta spinek do mankietów jest bardzo szeroka i różnorodna. Każdy mężczyzna z pewnością znajdzie w niej coś dla siebie, bez względu na upodobania, potrzeby czy preferowany styl ubioru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here