Uniwersalny prezent dla dziecka – klocki Lego

0
490
klocki Lego
fot. Unsplash.com

Każdy z nas, chociaż raz, stanął przed trudną decyzją – jaki prezent wybrać dla dziecka? Nie zawsze wiemy czym interesuje się maluch z rodziny i jakimi zabawkami lubi się bawić. Dlatego najlepiej wybrać podarunek, który będzie uniwersalny. Takim prezentem są właśnie klocki Lego, cieszące się ogromną popularnością wśród dzieci, od wielu lat, na całym świecie. W tym artykule, postaramy się przybliżyć Ci świat klocków Lego. Mamy nadzieję, że to pomoże Ci podjąć decyzję, który zestaw kupić dziecku. 

Krótka historia klocków Lego

Pierwsze klocki Lego powstały w 1949 roku. Nie były to jednak klocki jakie znamy dziś. Przez te wszystkie lata, produkty marki, przeszły ogromną metamorfozę. Zyskały również ogromną popularność wśród dzieci na całym świecie. Nazwa Lego pochodzi od duńskiego powiedzenia „leg godt”, które oznacza „baw się dobrze”. Musimy przyznać, że nazwa ta nazwa jest wyjątkowo dobrze dobrana, ponieważ klocki Lego faktycznie zapewniają wspaniałą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W 1978 roku powstały pierwsze ludziki Lego, które teraz są niezwykle chętnie kolekcjonowane przez maluchy.

figurki Lego
fot. Pixabay.com

Zalety klocków Lego

Klocki Lego posiadają mnóstwo zalet, które sprawiają, że rodzice tak chętnie kupują je swoim dzieciom. Przede wszystkim są bezpieczne dla maluchów. Są produkowane z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe i nie stwarzają zagrożenia dla dzieci. Klocki Lego są podzielone na serie, które są odpowiednio dostosowane do wieku. Zestawy klocków Lego wpływają na rozwój dziecka. Uczą je kolorów, kształtów, pierwszych literek i cyferek. Rozwijają zdolności manualne, kreatywność i wyobraźnię. Dzieci mogą składać budowle zgodnie z instrukcją, ale również mają możliwość ułożenia wszystkiego, co tylko przyjdzie im do głowy. Klocki wpływają pozytywnie także na spostrzegawczość i cierpliwość. Dzieci muszą wykazać się ogromnym skupieniem by znaleźć odpowiedni element i umieścić go w prawidłowym miejscu. Układanie klocków może również nauczyć dziecko współpracy z innymi. Ogromną zaletą Lego jest ich trwałość. Klocki są bardzo wytrzymałe i można uznać, że są inwestycją na lata.

Serie klocków Lego, czyli dla każdego coś fajnego!

  • Lego Duplo to seria idealna do rozpoczęcia przygody z układaniem klocków.  Mogą się nią bawić dzieci w wieku od 1.5 do 5 lat. Zestawy Lego Duplo składają się z dużych elementów, które są bezpieczne i dużo łatwiejsze do budowania, niż „normalne” klocki. Charakteryzują się żywymi kolorami. Mają również wartości edukacyjne. Często uczą dzieci pierwszych literek i cyferek.
  • Lego Classic to doskonała seria do rozwijania kreatywności dziecka. Zestawy w tej serii zawierają dużą ilość elementów, z których maluchy mogą budować wszystko, co tylko podsunie im wyobraźnia. Produkty Lego Classic przeznczone są dla dzieci powyżej 4. roku życia i składają się z małych, klasycznych klocków. W każdym pudełku znajdziemy instrukcję z przykładowymi budowlami, które można stworzyć z wybranych elementów.
  • Lego Friends to seria stworzona z myślą o dziewczynkach. Zestawy z tej serii przeznaczone są dla dzieci powyżej 5. roku życia. Ich kolorystyka i zawartość dobrana została tak by zaciekawić każdą małą miłośniczkę klocków. W serii Lego Friends znajdziecie figurki przedstawiające dziewczynki z miasteczka Heartlake. Po złożeniu klocków, dziewczynki mogą się bawić zestawami, rozwijając kreatywność i tworząc nowe scenariusze zabawy.
  • Lego City to seria klocków dla dzieci powyżej 5. roku życia. Zgodnie z tym na co wskazuje jej nazwa, seria przedstawia życie miejskie. W zestawach Lego City znajdziecie pojazdy policyjne, straży pożarnej, a także budynki przedstawiające komisariat, szpital, remizę strażacką i wiele innych ciekawych propozycji.
  • Wśród szerokiego asortymentu klocków Lego nie brakuje również serii inspirowanych popularnymi filmami. Na półkach sklepów z zabawkami znajdziecie produkty z serii Lego Super Heroes, oparte na uniwersum Marvela i DC Comics. Niezwykle popularna jest również seria Lego Star Wars, w której są zestawy odzwierciedlające najpopularniejsze sceny filmowe z uniwersum Gwiezdnych Wojen.
  • Dla najstarszych dzieci i dorosłych, którzy nie wyrośli z klocków Lego (chociaż mówi się, że z klocków się nie wyrasta) doskonałe są takie serie jak Lego Technic i wymagająca największej precyzji seria Lego Architecture (najpopularniejsze budowle z całego świata).

Czy klocki Lego to dobry pomysł na prezent?

Wysoka jakość, szeroki wybór produktów i serii, bezpieczeństwo, a także wpływ na rozwój kreatywności i wyobraźni dziecka to podstawowe i największe zalety klocków Lego. Według nas klocki są doskonałym, uniwersalnym prezentem dla dziecka, na każdą okazję. Myślimy, że po przeczytaniu artykułu zgodzicie się z nami. Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy choć trochę podjąć Wam decyzję, którą serię klocków Lego wybrać. Życzymy miłego układania! Leg godt! 😉

budowanie z klocków Lego
fot. Unsplash.com

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here