Zabiegi poprawiające kondycję włosów – sauna na włosy

0
861
zdrowe włosy
fot. Unsplash.com

Pamiętaj, że nie tylko skóra, czy paznokcie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Ale co zrobić, jeśli mycie, odżywki, maski i olejowanie włosów nie wystarczają? Tu z pomocą przychodzą zabiegi poprawiające kondycję włosów. Wśród nich znajdziesz takie zabiegi jak sauna na włosy. Przede wszystkim, jej ogromną zaletą jest skuteczność, ale ważny jest również fakt, że nie musisz się udawać do salonu fryzjerskiego. Możesz ten zabieg wykonywać samodzielnie, w domowym zaciszu! A my podpowiemy Ci jak to zrobić. 

Sauna na włosy – co to takiego, jak działa i jak wykonać?

Sauna na włosy to zabieg, który ma na celu dogłębne odżywienie włosów. Tak jak w przypadku tradycyjnej sauny, tak w przypadku sauny na włosy wykorzystujemy działanie ciepła. W przypadku sauny na włosy temperatura powinna oscylować w granicach 40°C. Zabieg ten możesz wykonać u fryzjera. Jego ceny są umiarkowane, a działanie naprawdę widoczne. Koszt takiego zabiegu u fryzjera wynosi około 50 zł i należy go powtarzać co 2-3 tygodnie, dla uzyskania jak najlepszych efektów. W salonach fryzjerskich do sauny na włosy wykorzystywane jest specjalne urządzenie – nawilżacz, wyglądem przypominające dużą, stojącą suszarkę fryzjerską. Lecz jeśli masz ochotę, możesz wykonać ten zabieg samodzielnie, bez użycia specjalistycznych sprzętów. W saunie na włosy nie chodzi jedynie o temperaturę i wilgoć. Ważne są kosmetyki, nakładane na włosy przed przeprowadzeniem zabiegu. Temperatura sprzyja otwieraniu się łusek włosów, co sprzyja wchłanianiu substancji odżywczych.

Jak wygląda zabieg sauny na włosy w salonie fryzjerskim?

Przed przeprowadzeniem zabiegu, włosy muszą być dokładnie oczyszczone specjalnym szamponem. Następnie nakłada się na nie kosmetyki dogłębnie odżywiające włosy. Po nałożeniu odpowiednich produktów głowę umieszcza się w specjalnym nawilżaczu, w którym znajduje się pojemnik z wodą. Woda pod wpływem temperatury zaczyna parować. Cały zabieg odżywiania trwa około 20 minut. Temperatura rozszerza łuski włosów i ułatwia wchłanianie substancji odżywczych. Po całym zabiegu fryzjer ponownie myje nam włosy i powoduje zamknięcie ich łusek.

Sauna z ozonowaniem

Niektóre salony fryzjerskie, w swojej ofercie posiadają zabieg sauny na włosy z ozonowaniem. W tym przypadku na włosy oprócz kosmetyków i temperatury, działa również ozon. Ma on właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe. Pobudza krążenie w skórze głowy i przyspiesza wzrost włosów. Cząsteczki ozonu z łatwością wnikają w łuski włosów. Działają dogłębnie nawilżająco, przyspieszają proces regeneracji kosmyków i pielęgnują włosy od nasady (cebulki) aż po same końce.

odżywione, lśniące włosy
fot. Unsplash.com

Jakie efekty daje sauna na włosy?

Sauna na włosy widocznie poprawia ich kondycję. Ma właściwości dogłębnie nawilżające i przyspiesza procesy ich regeneracji. Sauna ma również działanie wzmacniające włosy i hamuje ich nadmierne wypadanie. Po poprawnie przeprowadzonym zabiegu włosy są gładkie, miękkie i lśniące od nasady aż po same końce. Trwały efekt zapewni stosowanie sauny na włosy w równych odstępach czasu, co 2-3 tygodnie.

Jak wykonać zabieg sauny na włosy w domu?

Największą zaletą sauny na włosy, robionej w domu, jest fakt, że nie potrzebujesz do tego specjalistycznych urządzeń. Oczywiście możesz zainwestować w specjalny nawilżacz, ale nie jest do konieczne.

Do wykonania sauny na włosy w domu potrzebne będą Ci:

  1. miska z gorącą wodą,
  2. spinka,
  3. ręcznik,
  4. odżywka lub maska do włosów.

Zabieg zacznij od dokładnego oczyszczenia włosów. Umyj je, najlepiej dwukrotnie, delikatnie czyszczącym szamponem, bez zawartości SLS i SLES. Następnie odsącz włosy za pomocą wcześniej przygotowanego ręcznika. Na osuszone włosy nałóż odżywkę lub maskę, rozczesz je delikatnie i zepnij z przodu głowy. Na głowę możesz nałożyć jednorazowy, foliowy czepek. Następnie pochyl się nad miską z gorącą wodą i przykryj głowę ręcznikiem, tak jakbyś wykonywała „parówkę”. Gdy woda ostygnie, pamiętaj żeby dokładnie spłukać kosmetyki, najpierw ciepłą a później chłodną wodą – pomoże to zamknąć łuski włosów. Gotowe! 🙂

Więc jeśli marzysz o pięknych, lśniących, zdrowych i mocnych włosach jak najszybciej wypróbuj zabieg sauny na włosy. Niezależnie, czy wybierzesz się do salonu fryzjerskiego, czy spróbujesz wykonać saunę w domu, pozytywne efekty zabiegu są gwarantowane! 

kobieta z kręconymi włosami
fot. Unsplash.com

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here