Złota biżuteria łączona ze srebrna – modowe faux pas?

0
695
Złota biżuteria łączona ze srebrna

Wiele pań zastanawia się, czy łączenie złotej i srebrnej biżuterii pozwala stworzyć zgrany duet. A może jest to modowe faux pas? Nic bardziej mylnego – biżuteria bicolor jest niezwykle popularna.

Przełamanie stereotypów

Kilka lat temu założenie biżuterii srebrnej i złotej uznawane było za brak wyczucia stylu i znajomości trendów. Dawniej unikano takich połączeń jak złota biżuteria i srebro w jednej stylizacji. Panie najczęściej określały, który kruszec wolą i dobierały do niego również inne dodatki – zegarek czy okucia przy torebce i kurtce musiały kolorystycznie współgrać. Dzisiaj jednak odchodzi się od tej zasady – każda z nas ma dowolność w łączeniu odpowiednich dla siebie dodatków.

Nowoczesne trendy

Moda jednak dynamicznie się zmienia. Aktualnie popularne i chętnie wybierane są ozdoby projektowane jako dwukolorowe. W nowoczesnych trendach króluje połączenie biżuterii w dwóch kolorach – mogą to być m.in. pierścionki, bransoletki czy zegarki w wersji bicolor.

Można łączyć ze sobą zarówno tradycyjne żółte złoto, jak i białe oraz różowe i dodatki wykonane ze srebra. Możesz też pójść jeszcze o krok dalej – złota biżuteria będzie idealnie współgrała także z innymi materiałami, jak m.in. kamienie szlachetne, ceramika czy wysokiej jakości drewno. Takie zestawienia świetnie się ze sobą komponują i wzajemnie uzupełniają, ale warto pamiętać o kilku zasadach.

Jak łączyć złotą biżuterię ze srebrną? Kilka wskazówek

Łączenie biżuterii w różnych kolorach i z różnych materiałów jest na czasie, ale przestrzegaj kilku trików, by zawsze wyglądać korzystnie i atrakcyjnie.

Zachowaj umiar. Nie przesadź z liczbą dodatków ani zdobień. Umiar jest kluczem, a zasada „mniej znaczy więcej” jak najbardziej na miejscu. Zbyt dużo ozdób do jednej stylizacji nie będzie wyglądało ładnie, lecz kiczowato.

Zadbaj o styl. Łączenie kolorów biżuterii może być dobrym pomysłem, ale pod warunkiem, że zachowasz jeden styl. Jeśli stawiasz na pierścionek retro, nie zakładaj nowoczesnego naszyjnika i designerskiego smartwatcha.

Dopasuj biżuterię do typu urody oraz ubioru. Srebrna czy złota biżuteria powinna też być dopasowana do Twojego typu urody, koloru włosów i oczu oraz stylizacji. Wiele zależy też od konkretnej okazji. Do małej czarnej załóż złoty łańcuszek i srebrną bransoletkę, z kolei w stylizacjach do pracy postaw na minimalizm.

Total Look. Nie łącz jednak biżuterii w różnych kolorach, jeśli wybierasz stylizację Total Look. Ubierz się na czarno, biało, beżowo lub w dowolnym kolorze, ale wtedy postaw na dodatki w jednym stylu oraz odcieniu – np. na tradycyjne lub różowe złoto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here