Konturowanie twarzy – jak to zrobić i jakie produkty kupić?

0
1117
produkty do konturowania twarzy
fot. Unsplash.com

Bronzer, róż i rozświetlacz – te trzy produkty będą Ci niezbędne do wykonania konturowania twarzy. Dzięki temu zabiegowi w szybki, prosty i nieinwazyjny sposób podkreślisz niektóre partie twarzy i ukryjesz jej mankamenty. Możesz się zdziwić, ale dobrze wykonane konturowanie może zdziałać cuda. Najważniejsze jest by robić to w odpowiedni sposób i dostosować konturowanie do posiadanego kształtu twarzy. Jeśli będziesz stosować się do podstawowych zasad, efekty będą świetne!

Konturowanie twarzy

Stosując triki makijażowe możemy nieinwazyjnie poprawić swoją urodę. Należy pamiętać o zachowaniu umiaru i podstawowych zasad, ale jeśli zrobimy to umiejętnie, efekt będzie bardzo dobry. Jednym z takich trików jest konturowanie twarzy. Ta technika sprawdzi się dla każdej kobiety, która chce podkreślić niektóre fragmenty twarzy i ukryć jej mankamenty. Dzięki prawidłowemu konturowaniu twarzy można podkreślić kości policzkowe, wyszczuplić owal twarzy, a także optycznie zmniejszyć nos i powiększyć usta. Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić, jakich kosmetyków używać i jakimi akcesoriami się posługiwać.

Jakie kosmetyki do konturowania twarzy?

Konturowanie twarzy opiera się na stosowaniu trzech produktów: bronzera, różu i rozświetlacza. Nakłada się je na konkretne miejsca, a potem się je blenduje, by osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt. Przy wyborze kosmetyków do konturowania niezwykle ważna jest ich jakość, ale przede wszystkim powinno zwracać się uwagę na ich odcień. Bronzery, róże i rozświetlacze występują w dwóch tonacjach – ciepłej i zimnej. Dobranie dobrego odcienia do naturalnego koloru skóry, pozwoli uzyskać naturalny efekt na twarzy. W drogeriach kosmetycznych często można znaleźć gotowe zestawy do konturowania twarzy. To doskonałe rozwiązanie dla początkujących osób, które nie wiedzą jak dobrać do siebie te 3 produkty. Często w takich zestawach znajduje się również instrukcja, w jakie miejsca powinno się nakładać poszczególne kosmetyki, tak aby osiągnąć zamierzony efekt. Zestawy do konturowania pozwalają również oszczędzić pieniądze i miejsce w kosmetyczce.

Dwie metody konturowania twarzy

Zanim kupisz produkty do konturowania twarzy, zastanów się, czy wolisz stosować produkty do konturowania na mokro, czy na sucho. Wszystkie z kosmetyków do konturowania znajdziesz w obydwu formach. Na początek proponujemy wypróbować konturowanie na sucho. Jest ono prostsze i trudniej zrobić sobie nim „krzywdę”. Gdy nabierzesz wprawy, możesz spróbować konturowania na mokro.

  • Produkty do konturowania na mokro występują w postaci płynnej, a także kremu, czy grubej kredki. Takie produkty są bardziej precyzyjne niż produkty do konturowania na sucho. Dają również zdecydowanie mocniejszy efekt, dlatego będąc osobą niewprawioną, łatwo z nimi przesadzić. Do ich aplikacji sprawdzą się specjalne gąbeczki, ale możesz je również nakładać na skórę palcami. Ten sposób nakładania sprawia, ze produkty lepiej wtapiają się w skórę i długo się utrzymują.
  • Produkty do konturowania na sucho występują w formie sypkiej. Mogą być również kosmetykami prasowanymi, w kamieniu, czy też w postaci kulek. Są dużo prostsze w użyciu i ciężko z nimi przesadzić. Łatwo można je nanieść na skórę przy pomocy przystosowanych do tego pędzli. Tego typu produkty będą doskonałe dla osób posiadających skórę ze skłonnościami do przetłuszczania się.
konturowanie twarzy
fot. Pexels.com

Konturowanie twarzy – jak to zrobić?

Gdy już masz przygotowane produkty do konturowania twarzy, czas przejść do rzeczy. Zasady konturowania są bardzo proste! Bronzer nakładamy na te części twarzy, które chcemy ukryć i wyszczuplić. Rozświetlacz natomiast nakładamy na fragmenty twarzy, które chcemy uwypuklić i podkreślić. Dokładne miejsca aplikacji poszczególnych produktów powinny być dobierane do kształtu twarzy i innych indywidualnych cech. Jednak najczęściej bronzer nakładamy pod kości policzkowe (w celu wyszczuplenia twarzy), przy linii włosów (aby zmniejszyć czoło) i po bokach nosa (by go wyszczuplić). Rozświetlacz dobrze jest aplikować na łuk kupidyna (aby powiększyć usta), na szczyt nosa i na najwyższy punkt kości policzkowych.

Do aplikacji produktów do konturowania twarzy możesz użyć specjalnych pędzli i gąbeczek, a produkty do konturowania na mokro możesz nakładać palcami.

Wbrew pozorom konturowanie twarzy wcale nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać. Przy odrobinie cierpliwości i dobrej jakości kosmetykach można wyczarować makijaż niczym profesjonalista! 🙂 Należy jedynie pamiętać o wszystkich zasadach konturowania i odpowiednio dobrać jego sposób do kształtu twarzy. 

bronzer
fot. Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here