Masaż twarzy – jakie ma zalety i jak go wykonać?

0
919
masaż twarzy
fot. Pexels.com

Masaż twarzy to zabieg, który w ostatnich czasach stał się bardzo popularny. Chętnie korzystają z niego gwiazdy przed występami i pojawieniem się na czerwonym dywanie. Masaż twarzy możesz wykonać w specjalnych salonach, ale również możesz wykonać go sama, w domowym zaciszu! Pamiętaj, że po 25 roku życia skóra zaczyna produkować coraz mniej kolagenu i powoli traci swoją jędrność i elastyczność. Zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, bruzdy i worki pod oczami. Na szczęście masaż twarzy pozwala na stymulowanie mięśni twarzy i znacząco poprawia wygląd skóry. Umożliwia także zrelaksowanie się i zmniejszenie napięcia mięśniowego.

Jakie efekty daje masaż twarzy?

Masaże twarzy mają wiele zalet. Wykonywane samodzielnie nie zajmują dużo czasu isą bardzo prostym zabiegiem. Przede wszystkim masaż twarzy daje wiele pozytywnych efektów, które zauważysz już po krótkim czasie wykonywania tego zabiegu. Czego możesz się spodziewać?

  1. Masaże twarzy pobudzają głębokie warstwy skóry i mięśnie, co sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna, napięta i elastyczna. Masaż pobudza proces produkcji kolagenu i elastyny.
  2. Jednym z efektów masaży twarzy jest spłycenie istniejących zmarszczek i brak nowych.
  3. Dzięki pobudzeniu przepływu limfy ze skóry znika opuchlizna i worki pod oczami. Cera nabiera zdrowego kolorytu, jest bardziej odżywiona i dotleniona.
  4. Masaż twarzy pozwala na relaks, rozluźnienie i zmniejszenie poziomu stresu.
  5. Takie zabiegi sprzyjają także wchłanianiu się kosmetyków pielęgnacyjnych i poprawiają ich działanie.
  6. Dodatkowo masaże twarzy poprawiają owal twarzy i rozluźniają jej mięśnie.

Przeciwwskazania do masażu twarzy

Mimo wielu pozytywnych korzyści jakie daje masaż twarzy, nie wszyscy mogą go wykonywać. Jakie zatem są przeciwskazania?

  • trądzik i aktywne stany zapalne skóry,
  • opryszczka,
  • rany lub uszkodzenia naskórka,
  • guzki na twarzy i szyi,
  • powiększone węzły chłonne,
  • infekcje jamy ustnej i gardła,
  • przeziębienia,
  • stan po usunięciu zęba lub zabiegach kosmetycznych.
masaż twarzy w salonie
fot. Pexels.com

Jak prawidłowo wykonać masaż twarzy?

Przede wszystkim zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry. Zmyj makijaż, umyj skórę żelem, pianką lub innym kosmetykiem do oczyszczania. Następnie powinnaś delikatnie osuszyć skórę. Kolejnym krokiem w przygotowaniu skóry do masażu jest nałożenie kremu nawilżającego i dokładne umycie dłoni.

Masaż twarzy krok po kroku

  1. Zacznij od delikatnej rozgrzewki. Wykonuj delikatne ruchy palcami (środkowym i wskazującym). Masuj skórę od żuchwy, przez policzki aż do czoła.
  2. Następnie wykonuj okrężne ruchy palców obu dłoni kolejno od żuchwy do czoła, później od brody do policzków, od nosa do uszu i od środka czoła aż do skroni.
  3. Kolejnym krokiem jest delikatne uciskanie brody, okolic dolnej i górnej wargi, łuków brwiowych i skroni.
  4. Przejdź do masażu powiek. Wykonuj łagodne, okrężne ruchy na dolnej powiece od wewnętrznego do zewnętrznego kącika, potem przejdź do masażu górnej powieki w odwrotnym kierunku.
  5. Po masażu powiek delikatnie stukaj opuszkami palców w każdą część twarzy.
  6. Na zakończenie masażu wskazane jest delikatne głaskanie skóry twarzy od żuchwy do czoła oraz od nosa do uszu.

Pamiętaj, że masaż powinien trwać przynajmniej 10 minut.

Jak często powinnaś wykonywać masaż?

Nie jest określone jak często powinno się wykonywać ten zabieg. Najważniejsza w tym przypadku jest systematyczność. Regularnie powtarzane masaże szybciej przyniosą oczekiwane efekty. Masaże możesz wykonywać po wieczornej pielęgnacji, 2-3 razy w tygodniu. W przerwach między masażami możesz delikatnie masować skórę podczas nakładania na nią kremu.

Masaże w salonach SPA

Jeśli mimo wszystko nie masz ochoty wykonywać zabiegu sama i marzy Ci się profesjonalny masaż, możesz skorzystać z oferty w salonach SPA i profesjonalnych salonach masażu. Zabiegi te są na tyle popularne, że w każdym z salonów znajdziesz kilka odmian masażu. Każdy z nich przynosi inne efekty i daje odmienne rezultaty, ale wszystkie niezwykle pozytywnie wpływają na stan skóry.

Masaż Kobido

To ostatnio jeden z popularniejszych masaży. Doskonale sprawdza się przy napięciach mięśniowych i problemach z zaciskaniem szczęki i zgrzytaniem zębami. Masaż Kobido to odmiana masażu japońskiego. Doskonale wpływa na głębokie warstwy skóry i mięśni. Sam masaż składa się z czterech etapów.

  1. Etap relaksacyjny, który przygotowuje skórę i mięśnie do mocniejszego masażu.
  2. Drenaż limfatyczny.
  3. Etap „liftingu bez skalpela” polegający na masażu bruzd nosowo-wargowych, okolic oczu i czoła (ten etap momentami bywa bolesny i nieprzyjemny, ale jego efekty są doskonałe!).
  4. Etap z wykorzystaniem technik akupresury.

Masaż Kobido doskonale rozluźnia mięśnie. Skóra staje się gładsza. Wszelkie obrzęki i sińce pod oczami zmniejszają się lub całkowicie znikają. Po kilku zabiegach zauważysz wygładzenie zmarszczek. Dodatkowym plusem masaży Kobido jest to, że łagodzą bóle migrenowe.

Nie ważne czy w salonie masażu, czy w domowym zaciszu. Korzystaj z zalet masażu twarzy i ciesz się ich pozytywnym wpływem na skórę i ogólne samopoczucie. 

Korzystanie z masażu twarzy
fot. Pexels.com

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here