Co kupić w prezencie dla rocznego dziecka?

0
937
pierwsze urodziny
fot. Unsplash.com

Pierwsze urodziny dziecka to bardzo ważne wydarzenie. Wybranie odpowiedniego prezentu dla rocznego maluszka może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego warto pomyśleć o tym zakupie trochę wcześniej i rozejrzeć się za inspiracjami. Postaramy się podpowiedzieć Ci jakie prezenty dla rocznego dziecka będą odpowiednie. Przede wszystkim zabawki dla takich maluchów powinny wspierać ich rozwój, a także bawić i uczyć. Oto nasza lista pomysłów prezentowych dla roczniaka.

Jak wybrać odpowiedni prezent na roczek?

Nie jest to łatwe zadanie. Niektóre dzieci mające rok już chodzą, niektóre jedynie raczkują. Także dobranie odpowiedniego prezentu to kwestia mocno indywidualna. Jedno jest pewne, wybierając prezent na pierwsze urodziny, powinniśmy się skupić na produktach, które pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka. I mamy tu na myśli zarówno rozwój ruchowy, fizyczny, jak i intelektualny.

roczne dziecko
fot. Pixabay.com

Propozycje prezentów na pierwsze urodziny

Bujaczki i huśtawki

Niezależnie od tego, czy dziecko stawia już swoje pierwsze kroki, czy na razie tylko raczkuje, wspaniałym pomysłem na prezent są różnego rodzaju bujane zabawki. Możecie wybrać klasyczną huśtawkę dla dziecka, którą można zamontować w futrynie, lub huśtawkę na specjalnym stojaku. Ważne jest by huśtawka była odpowiednio dopasowana do wieku dziecka i posiadała zabezpieczenia chroniące malca przed wypadnięciem. Bujanie, czy to w huśtawce, czy przy użyciu innej bujanej zabawki ma działanie uspokajające. Nie radzimy kupować na pierwsze urodziny konika na biegunach. Dla tak małego dziecka jest to produkt za mało stabilny, nie posiada oparcia i jest znacznie wyższy od bujaczków dostosowanych do rocznego brzdąca.

Chodziki, jeździki i pchacze

Wszystkie chodziki i jeździki mają za zadanie aktywizować malucha. W zabawny sposób zachęcają go do wstawania i stawiania pierwszych kroków. Chodziki bardzo często są interaktywne. Posiadają mnóstwo kolorowych przycisków, światełek i dźwięków, które zaciekawią dziecko i uprzyjemnią mu naukę chodzenia. Dzięki dodatkowym funkcjom, chodziki, jeździki i pchacze oprócz dbania o rozwój fizyczny dziecka, wspierają również rozwój intelektualny. Ich interaktywność pozwala dziecku poznawać pierwsze literki, cyferki, kolory, nazwy zwierzątek i wiele, wiele więcej. Oprócz klasycznych jeździków o kształcie autka, doskonałym prezentem mogą być rowerki biegowe. Sprawdzą się one w przypadku dzieci, które już potrafią chodzić.

Klocki

Wszyscy wiemy, że klocki wspaniale wpływają na rozwój dziecka. Dzięki nim dzieci kształtują swoje zdolności manualne, ćwiczą wyobraźnię i rozwijają kreatywność. Dla rocznego dziecka klocki muszą być duże i odpowiednio dopasowane do małych rączek. Ważne jest by zestawy klocków nie zawierały małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Możesz wybrać kolorowe klocki drewniane lub plastikowe. Chyba najpopularniejszymi klockami dla takich maluchów są klocki Lego Duplo. Co prawda zestawy Lego, na opakowaniach, najniższy przedział wiekowy mają od 1,5 roku, ale czasami lepiej kupić prezent trochę na wyrost. Dzięki temu dziecko będzie mogło dłużej z niego korzystać.

Maskotki interaktywne

Doskonałym prezentem dla takiego maluszka mogą okazać się maskotki interaktywne. Wydają zabawne dźwięki, są bardzo kolorowe, ale przede wszystkim wspierają prawidłowy rozwój maluchów. Zabawki takie jak Szczeniaczek Uczniaczek od Fisher Price uczą dzieci pierwszych literek, cyferek, kolorów, nazw zwierzątek i innych pożytecznych rzeczy. Niektóre maskotki interaktywne posiadają również funkcję usypiania dzieci delikatną muzyką, szumem, czy nawet nagranymi bajeczkami!

Sortery kształtów i piramidki

Dzieci kończące roczek zaczynają przejawiać zainteresowanie kształtami i uwielbiają układać piramidki. Dlatego to doskonały moment, żeby sprezentować maluchowi sorter kształtów lub kolorową piramidkę z kółek. Te produkty również wspierają rozwój dziecka. Dzięki nim maluch ćwiczy koordynację ręka – oko, a także rozwija myślenie przyczynowo – skutkowe i zdolności manualne.

Mamy nadzieję, że powyższe pomysły ułatwiły Wam wybór idealnego prezentu dla Waszego roczniaka! A jeśli wybór prezentu na pierwsze urodzinki jeszcze przed Wami, koniecznie zapiszcie sobie nasze sugestie, bardzo możliwe, że będą Wam potrzebne. 

chłopiec na jeździku
fot. Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here